Новини

Вшануй! У Києві вперше обговорювали питання вшанування героїв російсько-української війни 

17 листопада у Києві відбулася конференція «Гідне вшанування пам'яті загиблих воїнів АТО» в рамках всеукраїнської акції, спрямованої на вшанування героїв боротьби українського народу за Незалежність та територіальну цілісність України, «День Гідності».

У заході взяли участь близько 200 учасників, серед яких відомі громадські діячі, журналісти, митці, військові, представники іноземних дипломатичних установ та української влади. Зокрема, головний редактор «Цензор.нет» Юрий Бутусов, український історик, письменник, президент Історичного клубу «Холодний Яр» Роман Коваль, фронтмен гурту «OtVinta» Юрій Журавель, начальник відділу оборонного співробітництва при посольстві США в Україні полковник Роберт Петерс, заступник міністра молоді та спорту Ярослав Войтович та інші.

Під час конференції працювали різні панелі, на яких розглядалися питання військово-патріотичного виховання, гідного вшанування загиблих воїнів, психологічної допомоги сім'ям загиблих, а також обговорювалась сама церемонія прощання та способи героїзації бійців.

«Війна дала нам героїв, багато з яких поклали життя за Україну. Питання організації прощання та збереження пам'яті загиблих воїнів турбує вузьке коло людей. При цьому, на четвертому році війни, при тисячах загиблих, Україна досі не має уніфікованої церемонії поховання військових. Всі ці питання дуже делікатні і надважливі, вимагають широкого експертного обговорення. Саме тому ми разом із партнерами ініціювали проект «Vоїny», в рамках якого відбувається сьогоднішня конференція», - розповів голова «Корпусу захисників Революції Гідності» Андрій Бойчук.

На впровадження напрацювань конференції можливо підуть роки, але це того вартує. Так вважає один із учасників заходу, колишній боєць АТО Олександр.

«Voїny» - це абсолютно державницький проект. Хочу побажати усім учасникам конференції мудрості і виваженості. Озвучені проблеми неможливо вирішити за один день, можливо на це все підуть роки, але справа нарешті почата, і я переконаний, що буде доведена до кінця», - сказав Олександр.

Нагадаємо, що захід організовано під патронатом Мiнiстерства молоді та спорту України, в рамках проекту «Voїny». Ініціатори проекту: «Republic», ГС «Корпус Захисників Революції Гідності», Legal Alliance Company.

17.11.2017


Конференція: Гідне вшанування пам'яті загиблих воїнів АТО


17 листопада у Києві відбудеться конференція, присвячена гідному вшануванню пам'яті загиблих воїнів російсько-української війни.

Захід відбудеться під патронатом Міністерства молоді та спорту України в рамках всеукраїнської акції, спрямованої на вшанування героїв боротьби українського народу за Незалежність та територіальну цілісність України, "День Гідності", 17 листопада 2017 року.

В центрі уваги заходу будуть наступні питання:

  • Яким має бути гідне вшанування пам'яті загиблих військовослужбовців та патріотичне виховання молоді;
  • Церемонія прощання з загиблими військовослужбовцями та способи їх героїзації;
  • Організація поховання військовослужбовців;
  • Сектори військових поховань.

Серед учасників та запрошених гостей: Представники міністерства молоді та спорту, Міністерства Оборони України, Міністерств Оборони іноземних країн, Міністерства Освіти та Науки України, Адміністрації Президента, посольств іноземних держав, Інституту Національної Пам'яті, обласних та районних державних адміністрацій, ветерани АТО, представники громадських та волонтерських організацій.

Нагадаємо, що конференцію організовано в рамках проекту «Vоїни». Ініціатори проекту: агенція «Ріпаблік», ГС «Корпус Захисників Революції Гідності» та Legal Alliance Company.

Початок заходу об 11:00.

Адреса: м.Київ, вулиця Хрещатик, 2 (Український Дім).

Для участі у конференції необхідно попередньо зареєструватися.

10.11.2017


Мінмолодьспорт висловило підтримку проекту вшанування пам'яті загиблих бійців АТО - «VOЇNY»

4 жовтня в Міністерстві молоді та спорту відбулася зустріч з учасниками громадського проекту «VOЇNY» під головуванням заступника міністра Ярослава Войтовича. У Міністерстві відзначили важливість ініціативи та засвідчили цілковиту підтримку з боку держави.

В рамках проекту впроваджується комплексний підхід щодо вшанування загиблих воїнів України, збереження пам'яті про героїв, відновлення національних традицій та патріотичного виховання молоді. Проект, зокрема передбачає інформаційно-просвітницькі заходи, вирішення питань встановлення пам'ятних знаків (монументів, дошок, пам'ятників тощо), розробку та уніфікації церемоніалу поховання, церемоній офіційних заходів, уніфікацію секторів військових поховань та інші процеси щодо належного вшанування пам'яті Українських героїв.

Учасники заходу, серед яких були представники організацій - ініціаторів проекту, обговорили напрямки співпраці, механізми обміну інформацією, погодження та реалізацію спільних дій.

Зокрема, під час зустрічі керівник «Корпусу захисників Революції Гідності» Андрій Бойчук відзначив нагальну потребу збереження пам'яті про загиблих героїв для наступних поколінь українців.

«Належне вшанування пам'яті героїв триваючої російсько-української війни - є надважливим для формування національної свідомості, без якої не може бути України. В свою чергу «Корпус» готовий зробити все можливе для реалізації усіх необхідних для цього дій», - сказав Андрій Бойчук.

Олексій Бежевець, заступник голови «Корпусу», партнер юридичної компанії «Правовий Альянс» в свою чергу розповів про триваючу роботу над нормативно-правовою базою для забезпечення імплементації усіх напрацювань на законодавчому рівні.

Представник «Українського інституту національної пам'яті» Павло Подобєд зазначив про наявні напрацювання Інституту в частині церемоніалу поховань, стандартів щодо пам'ятних знаків. Представниця «Republic» Таїсія Братасюк повідомила, що в рамках проекту "Voїny" створена інтерактивна мапа з місцями вшанування загиблих бійців АТО, інформація на якій постійно доповнюється.

В кінці зустрічі керівник відділу Мінмолодьспорту Микола Ляхович запропонував конкретні шляхи співпраці міністерства з ініціативою, було домовлено про тісну співпрацю в реалізації цілей та задач проекту.

Нагадаємо, що ініціаторами «Voїny» виступили агенція «Ріпаблік», ГС «Корпус Захисників Революції Гідності», Legal Alliance Company та Український інститут національної пам'яті.  

04.10.2017


Деокупація Донбасу: що саме пропонується прийняти Верховній Раді

В парламент зайшло три законопроекти. По суті позитивних та правильних речей в них багато, тексти якісні та ідейні, хоча є й принципові "поганки". Наш короткий аналіз та позиція Корпусу захисників Революції Гідності:

1. Проект Закону України "Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях" (президентський, невідкладний). Покликаний "створити нову правову основу для вирішення завдання з відсічі ворожій агресії на Донбасі, а у перспективі - для відновлення територіальної цілісності України в межах міжнародно визнаного кордону". Загалом правильний і якісний законопроект, з кількома "але".

По перше, ОРДЛО визнається тимчасово окупованими РФ територіями. Межі - за поданням ГШ ЗСУ визначаються Міноборони. Що загалом добре і позитивно.

Однак, в частині положень щодо забезпечення "захисту прав і свобод громадян України на тимчасово окупованих територіях" є питання. По формі викладено нібито добре, однак ні слова не згадано про прояви сепаратизму. Все-таки завдання законопроекту - правова основа для відсічі агресії та відновлення цілісності, він встановлює державну політику. За цієї редакції (яка формально є правильною і позитивною), і без відповідних уточнень, все населення ОРДЛО де-факто і за промовчанням, визнається постраждалим від агресії РФ, якому треба допомагати і підтримувати. Без визнання ролі кожного в створенні та функціонуванні/сприянні ДНР та ЛНР, антиукраїнських по формі та змісту діях та поведінці. Цей дисбаланс треба вирівняти, зазначивши (в цій ст.6 чи іншій статті законопроекту) щодо спрямованості державної політики на забезпечення належного розслідування усіх фактів сепаратизму та колабораціонізму, державної зради.

Містить законопроект і відверту поганку. Відповідно до статті 7 "Під час здійснення органами державної влади України, їх посадовими особами політико-дипломатичних заходів із відновлення територіальної цілісності України в межах міжнародно визнаного кордону України забезпечується пріоритетність виконання безпекових положень Мінського протоколу від 5 вересня 2014 року, Мінського меморандуму від 19 вересня 2014 року та "Комплексу заходів" від 12 лютого 2015 року, з метою створення необхідних умов для політичного врегулювання відповідно до норм і принципів міжнародного права та законодавства України".

Таким чином, відновлення територіальної цілісності передбачається виключно політико-дипломатичними заходами. Що нібито й не виключає інших заходів, однак... захист територіальної цілісності України є обов'язком громадян України (ст. 65 Конституції). Звуження інструментарію захисту виключно до політико-дипломатичних заходів є неприйнятним!

Сумнівні за правовою природою та суб'єктністю учасників Мінські протоколи легалізуються, їх неправові "межі" набувають законодавчого значення. Це, як мінімум, суперечить Конституції. Це легітимізує (робить суб'єктами домовленостей, що мають правову силу) ватажків терористів. Це фактична реалізація мети РФ і це неприпустимо в жодному разі!


2. Проект ЗАКОНУ УКРАЇНИ "Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями" (подано депутатами від "Самопомочі").

Надзвичайно важливий законопроект, який слід було прийняти ще 3 роки назад. Містить масу правильних і позитивних речей. Визначає правовий статус тимчасово окупованої території та врегульовує усі правові питання з цим (майнових прав, перетину меж, прав та обов'язків осіб, господарської та іншої діяльності, правомочних органів влади і т.п.). Визначає дорожню карту деокупації, напрямки та правові механізми. Ідеологічно та змістовно запропоновані етапи деокупації заслуговують на цілковиту підтримку. Звільнення - воєнний стан (управляють військові адміністрації) - відновлення державних адміністрацій (управляє державна вертикаль) - відновлення органів самоврядування.
Встановлюються заходи з деокупації (ст. 36), які зокрема передбачають адміністративні заходи, кримінальні переслідування за вчинені злочини, люстрацію сепаратистів та колабораціоністів (!).

Важливо, що (ст. 40) строк притягнення до кримінальної відповідальності за вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів, вчинених на тимчасово окупованій території після набрання чинності цим Законом, зупиняється до моменту звільнення відповідної території! Це архіважлива норма - кожен злочинець, незалежно від строку повернення українського контролю над цією землею, має понести покарання за вчинені в період безвладдя злочини.

Ціла глава закону присвячена люстрації відповідних категорій осіб з метою виявлення колаборантів та сепаратистів та вжиття щодо них обмежувальних заходів. Тут і заборона обіймати посади, вступати на державну службу, отримувати дозволи на зброю, займатися певними видами діяльності. Добре виписані норми заслуговують на схвалення.

Нарешті впроваджується відповідальність (адміністративна та кримінальна) за порушення порядку в'їзду та виїзду з тимчасово окупованих територій, кримінальна відповідальність щодо порушення порядку переміщення вантажів та товарів, незаконне переправлення осіб.
Підсумовуючи і не вдаючись в юридичні деталі: законопроект важливий, правильний, корисний.

3. Проект Закону України "Про створення необхідних умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей" (президентський, невідкладний, допрацьований та вже включений до порядку денного).

Коротко, законом вносяться зміни до Закону України "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей". Встановлюється, що особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей набирає чинності виключно після виконання всіх умов, викладених у статті 10 названого Закону, зокрема у частині, що стосується виведення усіх незаконних збройних формувань, їх військової техніки, а також бойовиків та найманців з території України.

Зміни, в принципі, є позитивними, оскільки впроваджують будь-які особливості самоврядування (серед яких, як ми пам'ятаємо, були і відверто спірні моменти) виключно після виконання цілої низки умов. Великим питанням є правова визначеність відповідного терміну, оскільки факт виконання усіх умов згідно зі ст.10 мав би бути зафіксованим, а зробити це буде не просто. Бо серед умов (окрім виведення усіх незаконних збройних формувань) є також не чіткі "дотримання принципів політичного плюралізму і багатопартійності, рівності прав і можливостей участі у виборчому процесі; свободи передвиборної агітації, рівних можливостей доступу до засобів масової інформації; дотримання гарантій вільного волевиявлення та таємного голосування, виборчих прав внутрішньо переміщених осіб".

Таким чином, тут нібито й лишається поступ в напрямку вимог РФ по "особливостям управління територіями" (які фактично підтримує Європа), однак впровадження відповідних норм "зависає" на невідомий час.

Слід підкреслити, що прийняття цього законопроекту взаємовиключне з прийняттям законопроекту "Самопомочі" "Про особливості державної політики" (який прокоментовано вище), і який концептуально зовсім по-іншому (відверто радикальніше і ґрунтовніше) врегульовує ті самі питання. Проект "Самопомочі" передбачає взагалі втрату чинності положеннями, які президентський проект намагається модифікувати. Яку концепцію підтримати - тепер вирішуватимуть народні обранці.

05.10.2017


Суд щодо бездіяльності ГПУ знову перенесений


Судове засідання за позовом "Корпусу захисників Революції Гідності" до Генеральної прокуратури не відбулося через відсутність судді.

"Вже вдруге розгляд справи переноситься на невизначений строк, бо суддя майже місяць нібито перебуває на лікарняному. Це є грубим порушенням процесуальних строків. Якщо ігнорування закону відбувається на рівні ГПУ та суду, що тоді можна чекати від інших? Така бездіяльність підриває основи правової держави і призводить до безкарності", - прокоментував справу заступник голови "Корпусу захисників Революції Гідності", адвокат Oleksii Bezhevets.

Нагадаємо, що 21 серпня "Корпус" направив до Генпрокуратури звернення з фактами нищення української ГТС керівництвом "Нафтогазу". У ГПУ звернення не було занесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань у відведений законом строк, на що "Корпусом" була подана скарга до суду. Перше судове засідання мало відбутися ще на початку вересня.

26.09.2017


"Корпус захисників Революції Гідності" вимагає відкрити кримінальну справу проти "Нафтогазу"


25 вересня у Києві відбудеться судове засідання за скаргою ГС "Корпус захисників Революції Гідності" на бездіяльність Генеральної прокуратури України. 

21 серпня "Корпус" направив до ГПУ заяву про вчинення кримінального правопорушення керівництвом НАК "Нафтогаз України", зокрема, про створення загрози національній безпеці України у сфері енергетики. Проте, відповідна заява не була занесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань, як того вимагає КПК України. 

"Ми вимагаємо щоб суд зобов'язав ГПУ порушити кримінальну справу по діяльності "Нафтогазу". Правління кампанії веде планомірну роботу по знищенню української газотранспортної системи. Зокрема, фактично доводить до банкрутства ПАТ "Укртрансгаз", влаштовує кадрові чистки інженерного персоналу компанії, що доповідає на нарадах про фактичний (критичний) стан ГТС, таким чином нищить професійний кадровий склад Національного оператора ГТС України. Також "Нафтогаз" блокує надважливі технічні роботи по ремонту та модернізації газотранспортної системи, свідомо занижуючи вартість основних засобів виробництва, маніпулює фінансовими потоками. Уся ця сукупність заходів несе пряму шкоду українській енергетиці та прямо загрожує національній безпеці України", - говорить голова "Корпусу" Андрій Бойчук.

Засідання розпочнеться о 19:15 за адресою: м. Київ, Хресний провулок, 4.

Нагадаємо, що «Корпус захисників Революції Гідності» направив звернення до голови СБУ Грицака В., голови ГПУ Луценка Ю. та Віце-прем'єр-міністра України Кістіона В. з фактами нищення української ГТС і вимогою перевірки діяльності НАК "Нафтогаз України" на предмет зловживань.

21.09.2017


Корпус: Україна повинна активізувати роботу з резервістами та теробороною перед початком навчань "Захід-2017" 


Україна повинна відновити навчання та збори сил територіальної оборони та резервістів у зв'язку з загрозою можливого вторгнення російських військ з Білорусі. Про це в ефірі каналу "ЕспресоTV" заявили представники ГС "Корпусу захисників Революції Гідності".

"За даними керівництва основних безпекових відомств України у російсько-білоруських навчаннях може взяти участь 230-240 тисяч військових, проти 13 тисяч того, що було заявлено офіційно. Тому Україна повинна бути готовою до можливого сценарію вторгнення. Ми не маємо на меті залякувати суспільство, або компрометувати ЗСУ, але говоримо, що сили територіальної оборони і резервісти мають бути підготовленими", - сказав під час програми голова "Корпусу" Андрій Бойчук.

Заступник голови "Корпусу", ветеран АТО Олексій Бежевець розповів, про особливості державного кордону між Україною та РБ.

"У навчаннях оголошено 6 полігонів, із них 3-4 у безпосередній близькості до нашого кордону, причому від кордону з Білоруссю, який ніколи ніхто особливо не укріпляв. Там лінії оборони як такої немає, її обороняють звичайні прикордонні загони, які стоять один від одного за 30-40 кілометрів. Це ліси але з прекрасною і розвиненою комунікацію. Тому можливість раптового вторгнення по цим комунікаційним лініям є високою. Для танкового маршу, якщо він буде, це питання не днів, а годин. На ці всі ризики треба негайно реагувати. Але поки якоїсь передислокації військової з нашого боку не спостерігається", - зазначив Бежевець.

"Ми бачимо різні гібридні форми російської війни, і вже знаємо як діє ворог. Перед загостренням зазвичай відбуваються якісь заворушення на території України, що готуються агентурними мережами, тому ми звертаємо увагу суспільства, СБУ, на ті процеси, які виникають на північних кордонах України. Це важливо", - додав Бойчук.

31.08.2017


Проект Voїny: держава і суспільство мають вшановувати кожного загиблого воїна    


У Києві стартував проект Voїny - громадська ініціатива з метою гідного вшанування пам'яті загиблих воїнів АТО. Ініціаторами проекту виступила агенція Ріпаблік, Громадська спілка "Корпус захисників Революції Гідності" та Юридична компанія "Правовий Альянс".

Проект закликає до впровадження уніфікованої церемонії поховання та системи роботи із сім'ями загиблих, а також популяризації інформації про загиблих героїв, зокрема через методи патріотичного виховання.

За даними пошукової гуманітарної місії "Евакуація 200",на четвертий рік війни в Україні досі відсутні уніфікована церемонія поховання, належна система оповіщення родин про загибель військових, а також подальша робота з сім'ями для надання психологічної підтримки та вшанування пам'яті членів їх родин. Показовим прикладом є прощання з полеглими на Майдані Незалежності в Києві, коли поруч із траурною церемонією проходять народні гуляння. "Церемонія поховання солдата повинна викликати почуття патріотизму навіть у тих, хто лише побічно знайомий із війною на Донбасі. Цей ритуал може стати потужною інформаційною зброєю. Тому я вважаю, що навіть загиблий воїн не випускає зброю зі своїх рук", - пояснює керівник пошукової гуманітарної місії "Евакуація 200" Павло Нетьосов.

У рамках проекту, зокрема, ведеться робота зі зміни нормативно-правової бази для гідного вшанування загиблих. "Для того щоб запрацював державний механізм гідного вшанування загиблих героїв, необхідно змінити нормативну базу. Із подібними викликами в цій чутливій сфері Україна не стикалась за часів Незалежності. Наше завдання - "вшити" національну ідею, символи та ритуали в правове поле і впровадити правильні обов'язкові алгоритми в життя", - розповідає про мету проекту перший заступник голови "Корпусу захисників Революції Гідності" Олексій Бежевець.

Для заохочення суспільства до вшанування пам'яті загиблих створено інтерактивну мапу з місцями пам'яті по всій Україні, серед яких є алеї, меморіали, меморіальні комплекси, меморіальні дошки, пам'ятні знаки, пам'ятники, стели тощо. Ця мапа разом з історіями людей, які зберігають пам'ять про загиблих, міститься на сайті Voїny.

Слідкуйте за новинами ініціативи на facebook.com/voiny.org.ua

31.08.2017


"Корпус" та "Укртрансгаз" пікетували ГПУ та СБУ з вимогою притягнути до відповідальності керівників "Нафтогазу"


У середу в Києві представники "Корпусу захисників Революції Гідності" та "Укртрансгазу" провели пікет біля приміщення Служби Безпеки України та Генеральної Прокуратури України. Протестувальники чекали на представників відомств для вручення вимог. 

Активісти тримали в руках плакати із гаслами: "Захистіть національну безпеку - припиніть розвал газотранспортної системи України", "Коболєв та Вітренко - брешуть", "Нафтогаз звільняє за правду".

За словами експерта газотранспортної галузі, голови "Корпусу" Андрія Бойчука, ще раніше, 10 серпня, до відповідних органів було відправлене звернення з фактами нищення української ГТС і вимогою перевірки діяльності НАК "Нафтогаз України" на предмет зловживань, але оскільки жодної відповіді поки не надходило, активісти вирішили нагадати про свої вимоги."Керівництво НАК "Нафтогаз України" своєю недолугою діяльністю підігрує Росії, через панів Коболєва та Вітренка в газотранспортній галузі створилася критична ситуація, яка несе пряму загрозу національній безпеці України. Тому ми і представники "Укртрансгазу" вимагаємо від СБУ та ГПУ провести ревізію діяльності "Нафтогазу". Ігнорування цього питання може занадто дорого коштувати для України, тим більше, в умовах війни", - заявив голова "Корпусу захисників Революції Гідності" Андрій Бойчук.

Він також повідомив, що обох відомствах звернення було прийняте, тепер справа за правоохоронцями."Ми привернули увагу державних органів і громадськості до цього питання, і тепер очікуємо на невідкладні кроки з боку СБУ та ГПУ. "Корпус" слідкуватиме за перебігом справи, усі винні мають понести покарання", - сказав Бойчук.

Нагадаємо, що 1 серпня після доповіді на РНБО про проблеми ГТС України керівництво "Нафтогазу" незаконно звільнило Ігора Бурака. 3 серпня з цього приводу була проведена прес-конференція за участю Ігора Бурака, голови "Корпусу" Андрія Бойчука, та голови профспілки "Укртрансгазу" Віктора Гончарова.
10 серпня "Корпус захисників Революції Гідності" направив звернення до голови СБУ Грицака В., голови ГПУ Луценка Ю. та Віце-прем'єр-міністра України Кістіона В. з фактами нищення української ГТС і вимогою перевірки діяльності НАК "Нафтогаз України" на предмет зловживань.

16.08.2017


"Корпус" офіційно закликав СБУ та ГПУ перевірити діяльність "Нафтогазу"


10.08.2017

Наслідком проведеної прес-конференції з приводу злочинної діяльності НАК "Нафтогазу" та незаконного звільнення віце-президента-головного інженера ПАТ "Укртрансгаз" Ігора Бурака стало відкриття кримінального провадження проти посадових осіб "Нафтогазу" Генеральною прокуратурою України.

"Розголос який набув чинності у ЗМІ після нашої спільної конференції з Ігорем Бураком та головою профспілки "Укртрансгазу" Віктором Гончаровим вплинув на відкриття провадження. Це серйозний крок на шляху захисту національних інтересів, і ми на цьому не зупинимось. Сьогодні ми відправили звернення на імя Віце-прем'єр-міністра України Кістіона В.Є., Голови Служби безпеки Грицака В.С. та Генерального прокурора Луценка Ю.В. з вимогою перевірити діяльність НАК «Нафтогаз України» на предмет можливих зловживань та правопорушень", - розповів голова "Корпусу захисту Революції Гідності" Андрій Бойчук.

За словами Бойчука, керівництво "Нафтогазу" звикло до безкарності, вони відкрито маніпулюють фактами та ставлять під загрозу діяльність всієї газотранспортної системи, а отже й національну безпеку. 

"Корпус" докладе максимум зусиль щоб припинити знищення елементу національної безпеки - ГТС України. Кожен хто завдає шкоду держбезпеці, або працює з метою знищення державної власності, буде названий і локалізований. Ми готові до акцій прямої дії та громадських арештів з подальшою передачею у відповідні служби осіб, які працюють проти нашої держави", - пообіцяв Бойчук.


Заява 


Керуючись потребою захисту національних інтересів України, здобутків Революції Гідності, ми відповідально стверджуємо:


1. НАК «НАФТОГАЗ УКРАЇНИ» ПЛАНОМІРНО СТВОРЮЄ ЗАГРОЗУ НАЦІОНАЛЬНІЙ БЕЗПЕЦІ

Керівництво НАК «Нафтогаз України» підігрує Росії у гібридній війні, яка ведеться проти України, у тому числі і в енергетиці. Сумнівні управлінські рішення компанії створюють пряму загрозу національній безпеці України. Зокрема, комерційний директор «Нафтогазу» Ю.Вітренко під виглядом реструктуризації діяльності фактично зменшує вартість державних компаній, які перебувають в управлінні Нафтогазу.

Реструктуризація та модернізація не повинні вести до системного зниження інвестиційної привабливості компаній та зменшення реальної вартості їх основних активів. В результаті такої економічної диверсії активи компаній будуть розпорошені, визнанні технічно та морально застарілими, а отже згодом можуть опинитися у приватних руках за копійки.

Система управління ГТС дійсно вимагає вдосконалення, зокрема шляхом оптимізації штучних управлінських надбудов. Однак, переформатування в нову структуру управління не повинно зменшувати вартості стратегічного активу України.


2. УКРАЇНА НЕ ПРОЙДЕ ЗИМУ, ЯКЩО НЕГАЙНО НЕ ЗМІНИТИ СИТУАЦІЮ

Минулий опалювальний сезон ми опинилися в критичному становищі. Нафтогаз, всупереч дорученню уряду, не закупив своєчасно дешевий газ влітку - вочевидь маючи свої оборудки з фінансами, після чого почав пізно закуповувати вже дорогий газ, якого ледве вистачило. Зараз через недофінансування та саботування необхідних ремонтних та інших технологічних робіт ситуація взимку з безпечним транспортуванням газу може бути критичною.. Якщо нічого не змінити - Україна не зможе пройти зиму без аварійних відключень.Той, хто саботує ці процеси, є економічним вбивцею ГТС України та російським промисловим агентом.


3. НАФТОГАЗ ПОВОДИТЬСЯ З ГАЗОТРАНСПОРТНОЮ СИСТЕМОЮ УКРАЇНИ ЯК З ПРИВАТНИМ МАЙНОМ.

Транзит газу через Україну в Європу постійно зростає. Україні вигідно транспортувати газ. Сьогодні «Нафтогаз» безконтрольно, фактично - як приватна компанія, керує і видобуванням газу, і його транспортуванням, і його продажем. Маємо приватну монополію стратегічним об'єктом - та високодохідним бізнесом водночас.

При цьому, Нафтогаз наразі є фактично трейдером газу, без будь-яких виробничих функцій. І керує самодостатніми компаніями, які належать державі. Питання - навіщо і кому це вигідно? Хто дав право неконтрольованій акціонерній компанії можливість безкарно і безконтрольно розпоряджатися стратегічним державним об'єктом та мільярдами грошей від його експлуатації?


4. ЕКОНОМІЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ МЕНЕДЖМЕНТУ НАФТОГАЗУ - ФІКЦІЯ.

«Нафтогаз» маніпулює коштами «Укртрансгазу. Покладає обов'язок по закриванню фінансових потреб, зокрема несплат своїх споживачів, на Укртрансгаз. Тільки за останній рік таким чином сформовано платіжний дисбаланс в 8,5 млрд грн. Хто покриє ці кошти?

Інший приклад. Нафтогазу потрібно закупити газ для технологічних цілей (так званий буферний газ). Вартість - 40 млрд грн. Нафтогаз зобов'язує це зробити Укртрансгаз, якому той газ взагалі не потрібен. Джерел для покриття цих витрат оператора - немає. В результаті продавець газу, тобто Нафтогаз, має прибуток. А підлеглий йому оператор ГТС, тобто Укртрансгаз, має збиток. Звичайно, за такого господарювання Нафтогаз може рапортувати про високу економічну ефективність та формування рекордних прибутків. Але за чий рахунок? І чи можна такі "здобутки" визнати дійсно ефективним менеджментом бізнесу?


5. ПИТАННЯ: КУДИ ЙДЕ МАРЖА?

Ми стверджуємо, що власне видобування газу в Україні є рентабельним вже при ціні близькій до 1 тис. грн за 1000 м3.

«Нафтогаз» купує його зараз (у підконтрольної «Укргазвидобування») за 4860 грн. І далі з невеликою націнкою продає тепловикам. Чому держава не отримує різниці і чим саме обґрунтоване таке підвищення ціни? В чий карман йде різниця?

При цьому, до подорожчання газу, його закуповували за 2600 грн - і цього цілком вистачало для покриття усіх витрат. Тож збільшення ціни українського газу власного видобутку - штучне! Тільки за рахунок цього збільшення по року + 50 млрд. грн з кишень споживачів. Хто і навіщо доводить до кризи несплат, потреби субсидіювання, соціального напруження в країні?

З огляду на наведені факти, керуючись п.п. 11,16,19 ч. 6 ст. 5 Закону України «Про управління об'єктами державної власності»,

ВИМАГАЄМО у Кабінету Міністрів України:

  1. Призначити позапланову ревізію та перевірку використання об'єктів управління державної власності НАК «Нафтогаз України».

  2. Переглянути та затвердити нову редакцію Статуту НАК «Нафтогаз України», яка дозволить забезпечити контроль над діяльністю компанії з боку держави.

  3. Забезпечити контроль за ефективністю управління об'єктами державної власності, які перебувають у володінні НАК «Нафтогаз України».

  4. Переглянути та затвердити новий персональний склад наглядової ради НАК «Нафтогаз України», а також правління НАК «Нафтогаз України».

Голова Корпусу захисників Революції Гідності

Андрій Бойчук

07.08.2017"Корпус" бере під особистий контроль можливий саботаж у енергетиці - Бойчук

Газотранспортна система (ГТС) України знаходиться у критичному становищі, що загрожує зриву опалювального сезону та несе ризики національній безпеці. 

Про це 3 серпня під час прес-конференції у Києві заявили провідні експерти з питань енергетики, зокрема експерт нафтогазової промисловості, голова "Корпусу захисників Революції Гідності" Андрій Бойчук, віце-президент - головний інженер ПАТ "Укртрансгаз" Ігор Бурак та голова профспілки працівників апарату управління ПАТ "Укртрансгаз" Віктор Гончаров.

Під час заходу Бойчук повідомив, що план по технічному обслуговуванню та ремонту ГТС станом на 1-ше липня 2017 року виконаний лише на 23%.

"Минулий опалювальний сезон ми опинилися в критичному становищі. Бо "Нафтогаз", всупереч дорученню уряду, не закупив своєчасно дешевий газ влітку - вочевидь маючи свої оборудки з фінансами, після чого почав пізно закуповувати вже дорогий газ, якого ледве вистачило. Зараз через не запуск необхідних ремонтних та інших технологічних робіт ситуація взимку може бути ще критичнішою. Якщо нічого не змінити - Україна не зможе пройти зиму без аварійних відключень. Складається враження, що керівництво НАК "Нафтогаз України" свідомо ставить під ризик нормальне функціонування ГТС, тим самим загрожуючи національній безпеці держави", - сказав Бойчук.

Віце-президент - головний інженер ПАТ "Укртрансгаз" Ігор Бурак зазначив, що до правління НАК "Нафтогаз України" було надіслано звернення із закликами виправити ситуацію, проте у "Нафтогазі" вирішили проігнорувати усі зауваження. Натомість після того як головний інженер поінформував про незадовільний стан виробничих програм на засіданні РНБО, керівництво компанії вирішило звільнити Бурака.

"Сьогоднішній стан ГТС викликає серйозне занепокоєння, відсоток виконання виробничих програм та реалізація необхідних закупівель перебуває на критичному рівні: технічне діагностування системи виконано лише на 35%, обслуговування та ремонти на 24%, план залучення капітальних інвестицій складає всього 14%. За ті 6 місяців які залишилися, наздогнати та виконати програму неможливо. Після наради в РНБО мене викликали до голови правління "Нафтогазу", де в ультимативній формі було озвучено, що я маю написати заяву або за власним бажанням, або по статті. Причина - результат нібито службового розслідування, яке не відповідає суті і духу законодавства, і будуть обов'язково оскаржені у суді", - запевнив Бурак.

1-го серпня головного інженера було звільнено. Як повідомив присутній на конференції голова профспілки В. Гончаров, на його захист став увесь трудовий колектив "Укртрансгазу". Також він оголосив, що рада профкомів ПАТ "Укртрансгаз" розпочинає трудовий спір через політику "Нафтогазу", якщо ситуація не зміниться, то профспілка оголосить страйк.

"В умовах війни такі загрози для національної безпеки є просто неприпустимими. Ситуація потребує негайного втручання на державному рівні та контролю з боку громадськості. "Корпус захисників Революції Гідності", який я очолюю, бере на особистий контроль розслідування обставин можливого саботажу в українській енергетиці. Ми виявимо всіх причетних до зриву виробничих планів і повідомимо не лише відповідні правоохоронні органи, але й представництва наших закордонних партнерів. Ми не допустимо "відкату" назад і реваншу в питанні енергетичної незалежності країни. Всі, хто підриває національну безпеку, понесуть покарання", - заявив Бойчук.

03.08.2017"Корпус захисників революції Гідності" проконтролював судове засідання справи Денисюка 


Представники "Корпусу захисників Революції Гідності" разом із "Вільними Людьми" проконтролювали судове засідання по справі Станіслава Денисюка, екс-голови Державної податкової адміністрації в Харківській області часів Януковича.

Денисюк обвинувачується у незаконному присвоєнні 308 млн грн. та участю у злочинних "схемах Клименка".

Суд вирішив продовжити екс-чиновнику запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 20 вересня.

27.07.2017